Kolejny Maraton MTB im. Artura Filipiaka „Fisha” 29 lipca w Dusznikach-Zdroju

29 lipca zapraszamy do Zieleńca k/Dusznik-Zdroju na Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”.

Zawody rozgrywane są od wielu lat, po fantastycznych, wymagających trasach Gór Orlickich i Bystrzyckich. Część trasy MEGA naszego Cross Duathlonu powiela się z trasą Maratonu MTB 🙂 Polecamy wszystkim, zawody sa świetnie zorganizowane i mają już wieloletnią tradycję. Kilka słów od organizatorów:

W ostatnią niedzielę lipca już po raz 11. spotykamy się w Zieleńcu. Tym razem przygotowaliśmy nową trasę, zarówno mini, jak i mega. Trasa mini to 30 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 500 m przewyższenia.  Na tym dystansie startują u nas zawodnicy w wieku i 8, i 80 lat. Bardziej wymagająca trasa mega – 47 km i 1300 m przewyższenia po górach Bystrzyckich i Orlickich – to m.in. dwukrotny wjazd na Orlicę (1084 m, najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych). Ponieważ nasz wyścig został wpisany do oficjalnego kalendarza Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, na tym odcinku mają szansę sprawdzić się także zawodnicy w z licencją, którzy chcą powalczyć o tytuł Mistrza/Mistrzyni Dolnego Śląska w Maratonie MTB.

Profesjonalną obsługę obu imprez zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej. Zapisy już ruszyły, zapraszamy na naszą nową stronę:

www.xcm-filipiak.pl

 

Partnerzy

Zamknij menu